בתיקון דודי שמש ההמלצה שלנו דוד סנטר

אם אתם מחפשים טכנאי לתיקון דודי שמש ההמלצה שלנו היא חד משמעית יוסי מדוד סנטר טכנאי דודים אמין ומקצועי צפו בסרטון הבא בו יוסי מסביר על דודי שמש עם ציפוי מלט

המים בדוד אינם מגיעים לטמפרטורה הרצויה לכם? סובלים מתקלות חוזרות ונשנות במערכת הדוד? זה הזמן לדעת מהן התקלות הנפוצות ביותר בדודי השמש וכיצד ניתן לטפל בהן? דודי שמש העושים שימוש באנרגיה סולארית לצרכי חימום מים, מצויים בכ-85% ממשקי הבית בישראל והם אחראים לאספקת מים חמים לצנרת המים במאות אלפי דירות ובתים בישראל במהלך חודשי הקיץ או במהלך ימים בהם השמש איננה מתכסה בעננים במהלך חודשי החורף-הסתיו והאביב.

תקלות נפוצות בדודי שמש

לצד היתרונות הרבים של דודי השמש, עלולים להיווצר מצבים בהם הדוד איננו מחמם את המים כראוי. מצבים אלו נוצרים בשל תקלות או בעיות שונות במערכת הדוד. בין יתר הסיבות הנפוצות המצריכות פעולת תיקון דודי שמש תוכלו למצוא:
  • קולט סתום – סתימת קולטי הדוד עלולה להיווצר כתוצאה מהצטברות אבנית על גוף הקולט. במקרים אלו מומלץ לבצע שטיפה יסודית לגוף הקולט ובמידת הצורך אף להחליף את הקולט הישן בחדש. כיום, ניתן להוסיף לקולטים חומר מיוחד מהגן מפני הצטברות אבנית לאורך זמן.
  • נזילת מים מהצנרת- סיבה נפוצה נוספת לתקלות במערכת הדוד שמש הינה נזילת מים מהצנרת. הנזילה נובעת בין היתר מבלאי או כל נזק חיצוני אחר הנגרם לצנרת המחברת בין הדוד לגוף הקולט.
  • נזילת מים מדוד השמש- נזילת מים ישירות מהדוד נובעת בין היתר מאיטום לקוי במערכת או כתוצאה מהתיישנות הדוד. כיום, את רוב הדודים המשווקים בישראל מומלץ להחליף אחת ל-10 עד 15 שנה, וזאת על מנת להימנע ממצבים של נזילת מים ישירות מהדוד.
  • תקלות בגוף החימום- תקלות בגוף החימום נובעות כתוצאה מהתיישנות או מקצר חשמלי אשר הוביל לכך. במקרים אלו, תיקון דודי שמש מחייב אתכם להחליף את גוף החימום במערכת.
  • קצר חשמלי- תקלות שונות במערכת החשמל בביתכם עלולה להוביל לקצר חשמלי בדוד ובמקרים אלו מומלץ להיעזר בשירותיו של חשמלאי מוסמך לצורך תיקון הבעיה.
תיקון דודי שמש חייבת להתבצע על ידי אנשי מקצוע מנוסים העוסקים בנושא. כמו כן, אנו ממליצים לכם להיעזר באותם אנשי מקצוע לצורך בדיקה תקופתית של מערכת הדוד (אחת לחצי שנה עד שנה), וזאת בכדי להימנע מתקלות עתידיות במערכת.